Mitrinošs un aizsargājošs KRĒMS ROKĀM

roku_krems_zals_iepakoj_lapaiKrēma sastāvā esošās vielas nodrošina ādas mitrināšanu un aizsardzību pret ārējās vides nelabvēlīgajiem faktoriem – vēju, aukstumu, sauli. Krēms neatstāj uz ādas taukainu vai vaskveida slāni, viegli iesūcas. Vēlams uzklāt uz rokām no rīta un vakarā, kā arī ikriez pēc tam, kad roku āda tikusi pakļauta aktīvai ārējo faktoru iedarbībai. Ēteriskās eļļas krēmam var pievienot pēc izvēles – citronzāles ēteriskā eļļa sniegs patīkamu spirgtuma sajūtu, vaniļas un lavandas ēterisko eļļu savienojums nomierinās un sildīs. Roku krēms tiek pildīts 50 vai 100 ml stikla vai PET trauciņos. Pēc individuāla pasūtījuma tiek izgatavots 3 dienu laikā. Roku darbs. Derīgs 3 mēnešus. Glabāt ledusskapī.

KRĒMA SASTĀVĀ:

Dzīvais ūdens. Par dzīvo ūdeni sauc tādu ūdeni, kam ūdeņraža pH rādītājs ir lielāks par 7,0 un vienlaicīgi ORP ir ar mīnus zīmi. Ādas virsējā – epidermas – slāņa pH dabiskais līmenis ir no 4 līdz 5,5 pH un, lai nodrošinātu ādas aizsargslāņa veselīgu funkcionēšanu, arī kopjošās kosmētikas līdzekļiem būtu jābūt ar šādu pH līmeni. Krēma gatavošanas procesā tiek pievienots ne vienkārši vārīts krāna ūdens ar vidējo pH 8,5-9,5, bet dzīvais ūdens, kurš labāk šķīdina un uzsūc pārējās krēma sastāvdaļas, vienlaikus veicinot optimāla pH līmeņa nodrošināšanu produktā.

Vīnogu kauliņu eļļa satur E, C un D vitamīnus, dažādas taukskābes, tā viegli iesūcas, pabaro ādu, neatstājot taukainu sajūtu;

Mango sviests mitrina un mīkstina ādu, novērš tās sausumu, aizsargā no UV starojuma, vēja un aukstuma. Mango sviestam piemīt nelielas dabiskas antioksidantīvas īpašības.

Alantoīns veicina nelielu brūču dzīšanu, mazina ādas iekaisumu, kairinājumu un stimulē veselīgu ādas audu augšanu. Vienlaikus tas mīkstina un mitrina ādu. Alantoīna Ph ir tuvs cilvēka ādas pH, tas ir no 4.5 līdz 6.

Stearīnskābe. To iegūst no augu eļļām un sviestiem, sastopama arī cilvēka ādas virsējā slānī; palīdz pasargāt ādu no ārējās vides kaitīgās iedarbības.

Glicerīns palīdz noturēt un piesaistīt ādai mitrumu.

Emulsificējošais vasks. Tā sastāvā esošais Cetylstearyl alcohol (iegūts no augu eļļas) darbojas kā biezinātājs, bet polysorbate 60 (iegūts no palmu eļļas) ir ūdeni un eļļu savienojošā viela. Jāpiezīmē, ka, lai arī pārtikas produktu ražošanā palmu eļļa nav ieteicama, kosmētikā tā lieliski baro un mīkstina sausu, nogurušu ādu.

Smiltsērkšķu eļļa bagāta ar Beta karotīnu (A provitamīnu), B sitosterīnu (D provitamīnu), E, K1, PP vitamīniem, minerālvielām un mikroelementiem, tai piemīt izcila pretiekaisuma un dziedējoša, ādu atjaunojoša iedarbība.

D pantenolu jeb vitamīnu B5 kosmētikā lieto kā pretiekaisuma un dziedējošu sastāvdaļu. Ādas šūnās pantenols pārvēršas pantotēnskābē, stiprinot ādas aizsargfunkcijas, veicinot šūnu atjaunošanos. Krēms ar D-pantenolu īpaši ieteicams sausai, raupjai, jūtīgai un iekaisušai ādai, kā arī ādai pēc saules apdegumiem.

E vitamīna acetāts kā dabisks antioksidants pasargā ādu no brīvo radikāļu un ultravioleto staru iedarbības, uzlabo tās dabiskās aizsargspējas.

Benzilalkohols un Dehydroacetāts ir ECOCERT starptautiski apstiprināti konservanti organiskās kosmētikas ražošanā ar fungicīdu un baktericīdu iedarbību. Tā kā roku krēms netiek pildīts vakuuma iepakojumā, tam pievienotas papildu produkta īpašības saglabājošas vielas.

Citronzāles, apelsīnu, lavandas, vaniļas, jasmīna, kanēļa vai cita ēteriskā eļļa pēc izvēles.

FacebooktwitterFacebooktwitter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.